„Młoda Historia” – warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży

Warsztat operatorski budził wiele emocji. Sekrety profesjonalnego kadrowania jak i wiele innych zagadnień filmowych objaśniał Krzysztof Miłosz.
Któż by przypuszczał że plany filmowe serwować można jak wykwintne danie ( na chłodno i na ciepło ).
Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wchodzili w role operatorów, redaktorów, menadżerów, dyrektorów, gwiazd i celebrytów. Ci ostatni … znamię czasów… na pytania redaktorów odpowiadali, że „nie wiedzą kim są” ale brawurowo prezentowali się przed kamerą.

Zadania praktyczne pozwoliły na odkrycie ukrytych talentów, odsłaniały szerokie pokłady humoru i uczyły zasad medialnego savoir vivre’u.
To dopiero start! Bo jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania ciekawego tematu, autorytetu, bohatera, motywów historycznych, wątków polskości, które budzić mają ciekawość i respekt odbiorców. Interesuje nas patriotyzm – ale nie na baczność, tylko jako indywidualna wypowiedź artystyczna z wdziękiem spajająca obraz, dźwięk i słowo.

Jak patrzy na polskość najmłodsze pokolenie?
Dowiemy się kiedy powstaną etiudy filmowe.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Gdańska.

Zobacz również...

Skip to content