MŁODZI MAJĄ WPŁYW NA ROZWÓJ NASZEGO MIASTA – WIZYTA W STACJI KULTURA

W dniu dzisiejszym przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z dyrekcją, udali się do Stacji Kultura na warsztaty poświęcone rozwojowi naszego miasta.
Spotkanie zorganizowano w związku ze staraniami naszego miasta w zdobyciu grantów z Programu “Rozwój lokalny”.

Program “Rozwój lokalny” jest dla 54 polskich miast szansą na wsparcie doradcze w zrównoważonym rozwoju.
Z dumą podkreślamy, że RUMIA – jako jedyne miasto z województwa pomorskiego – została zakwalifikowana do kolejnego etapu.
Około 15 najlepszych projektów otrzyma środki grantowe na realizację kompleksowych i modelowych projektów rozwojowych.
Były dyskusje m.in. na temat tego co można polepszyć w Rumi, co nas mieszkańców razi a co przyciąga innych do naszego miasta, jak walczyć ze stereotypami dot. małego miasta oraz co zrobić by każdemu mieszkało się tutaj dobrze.
Dziękujemy naszym uczniom za udział w spotkaniu i odwagę w wyrażaniu swoich opinii na forum.