MŁODZI NAUKOWCY z RUMSKIEJ 10-TKI wraz z uczestnikami koła turystycznego na RAJDZIE „ŚWIĄT NIE BĘDZIE” 🎅🎄🌏

W dniu dzisiejszym miłośnicy rajdów na orientację wystylizowani na KTOSIA z bajki „Grinch- świat nie będzie” wraz z ekipą „BYĆ JAK IGNACY” podziwiali z rodzicami i opiekunami – p. Dorotą Gadomską i Kornelia Nowicką-Bielecką – walory turystyczno- krajoznawcze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorami Rajdu było Stowarzyszenie Włóczykij przy SP7 w Rumi. 💚🌏🎄
Podczas wędrówki po lesie mieliśmy do wykonania 10 zadań, m. in. zaśpiewać kolędę, znaleźć ukryte prezenty, zawiesić ozdoby na choinkę, rozwiązać zagadki matematyczne, przejść przez tunel, wymienić monety na prezenty a także zatańczyć z Grinczem. Wszystkie zadania na trasie udało nam się wykonać.
Ekipa MŁODYCH NAUKOWCÓW Z RUMSKIEJ 10-TKI, kontynuując zadania 2 etapu projektu, robiła eksperymenty z WODĄ. ❄️💧Rozpuszczając w dłoni znaleziony w lesie lód obserwowaliśmy zjawisko topnienia, czyli przejścia substancji ze stanu stałego w stan ciekły.
Dyskutowaliśmy o roli wody w przyrodzie oraz konieczności naszego proekologicznego zachowania. 🌏💚

Zobacz również...

Skip to content