Narodowe Czytanie 2018 – 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Dnia 28.09. br. odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej akcji “Narodowe czytanie”.
Akcja została zainicjowana w 2012 roku przez byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
W roku 2015 patronat honorowy nad akcją przejęła Para Prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.
Głównym celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Gościem specjalnym w naszej szkole był wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który czytał fragmenty “Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Następnie uczniowie klas 8 przeczytali fragmenty o polskości, wolności i wierze w odzyskanie niepodległości. Całości dopełniła gra na skrzypcach Julii oraz występ Mai.
Działania, które do tej pory zostały przeprowadzone to: czytanie w przedszkolu, w UM w Rumi.
Dziękujemy p. Dorocie Gadomskiej, p. Beacie Awsiukiewicz i p. Beacie Kędzierskiej za zorganizowanie uroczystości.