Narodowe czytanie 2018

W dniach 11-14 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji NARODOWE CZYTANIE 2018.
“Narodowe Czytanie” to akcja ogólnopolska zainicjowana w 2012 roku przez byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
W roku 2015 patronat honorowy nad akcją przejęła Para Prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.
Głównym celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
Młodzież klasy 3a gimnazjalnej czytała fragmenty “Przedwiośnia” i innych dzieł literatury klasycznej, nie tylko w szkole ale i w miejscach publicznych, m.in. w parku, na stadionie, przy kościele, na hali MOSiR a także przez koncertem muzycznym, który ma miejsce w naszym mieście corocznie w ramach `Rumskich Spotkań Muzycznych`. Był czas na czytanie i rozmowy z dyrektorem artystycznym Panem Markiem Gerwatowskim. Odwiedziliśmy także maluszki z przedszkola `Kreatywni`, gdzie oprócz czytania i dyskusji na temat przeczytanych bajek, wspólnie bawiliśmy się, a nawet tańczyliśmy
Natomiast uczniowie z klasy 4b i 5c, udali się w piątek z wizytą do Burmistrza Miasta Rumi, Pana Michała Pasiecznego. Uczniowie czytali wybrane fragmenty przyniesionych przez siebie książek, wysłuchali fragmentów czytanych przez Pana burmistrza, a także zadawali mnóstwo pytań dotyczących przyszłości naszego miasta, nowych inwestycji, zwiększenia ilości placów zabaw w mieście a nawet zasad gry w rugby 
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom w organizacji w/w wydarzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również...

Skip to content