NARODOWE CZYTANIE W SP10

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

Dzisiaj w naszej placówce odbyło się Narodowe Czytanie z udziałem dyrekcji, nauczycieli, uczniów. Gościem specjalnym była pani sołtys ŁĘŻYC , Aleksandra Wołodin.
Każdy z uczestników odczytał fragmenty 8 lektur. Dlaczego właśnie te lektury:
– Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w działaniach patriotycznych na terenie szkoły.

Zobacz również...

Skip to content