Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca – Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z obchodami tego dnia.
Pani dyrektor przywitała gości: pana Krzysztofa Sapiechę, kierownika Wydziału Edukacji Gminy Wejherowo, panią Katarzynę Pierzgalską, inspektora Wydziału Edukacji w Rumi, pana Krzysztofa Woźniaka, przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi, panią Izabelę Brzezińską, pracownika IPN w Gdańsku.
Następnie pani dyrektor wygłosiła przemówienie, w którym przedstawiła rys historyczny.
Kolejnym punktem było przedstawienie wykonane przez uczniów klasy 6c, 8c oraz oddziału przedszkolnego 0c i uczennic 4a związane z tematyką Żołnierzy Wyklętych.
Recytacja , taniec oraz śpiew był wzruszający.
Po występie głos zabrała pani Izabela Berzezińska z IPN. Przedstawiła najważniejsze sylwetki żołnierzy, ich dokonania. Uczniowie z zapartym tchem słuchali historii losów żołnierzy.
Warto znać i pamiętać historię Polski.
Dziękujemy gościom za przybycie, aktorom i tancerzom za wspaniały występ pani Beacie Awsiukiewicz, pani Beacie Kędzierskiej za przygotowanie uroczystości, pani Alicji Kowal za dekorację a pani Annie Bronowickiej za przygotowanie prezentacji oraz pani Dominice Blaszka, pani Justynie Dobkowskiej za przygotowanie dzieci od strony muzycznej.

Zobacz również...

Skip to content