Nauczanie zdalne w szkole

Uwaga: rząd wprowadza nowe obostrzenia
Nowe obostrzenia, ostrzejsze restrykcje i obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i służb mundurowych zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Czasowo wróci też nauka zdalna dla uczniów.
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 1 marca trzy grupy zawodowe będą musiały się zaszczepić. To nauczyciele, medycy i służby mundurowe.
– Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant koronawirusa Omikron – powiedział Niedzielski.
Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu pracodawca będzie miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika, by zapewniać bezpieczne środowisko pracy. Pracownicy z kolei zyskają dostęp do darmowych testów.
– Wprowadzimy rozwiązanie, że przez formularz dostępny na naszych stronach internetowych, będzie można się zapisać na bezpłatny test dla pracowników. Wybranie go nie będzie powodowało kierowania na domyślną kwarantannę, jak ma to miejsce w przypadku skierowania przez lekarza – podkreślił minister Adam Niedzielski.
Nauka w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia prowadzona będzie w systemie zdalnym.
O szczegółach nowych obostrzeń poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zostaną one wprowadzone od 15 grudnia.
– limit 75 procent obłożenia w transporcie zbiorowym.
– limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
– obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.
– obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
– zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych.
Od 12 grudnia wszyscy przylatujący do Polski spoza strefy Schengen muszą mieć wykonany test na obecność koronawirusa.
Pojawią się także obowiązkowe testy dla rodzin chorych. Minister wspomniał także o punktach, jakie mają się pojawić w galeriach handlowych, które będą szczepić bez wcześniejszego zapisywania.

Zobacz również...

Skip to content