NOC BIBLIOTEK To się musi powieść

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, dlatego w naszej bibliotece  zorganizowaliśmy akcję Noc Bibliotek, promującą czytelnictwo. Motywem przewodnim było hasło „To się musi powieść” oraz  poezja Jana Brzechwy, patrona naszej szkoły. W ramach popołudniowych zajęć, bibliotekę odwiedziły dzieci świetlicowe z klas młodszych. Uczniowie wysłuchali wybranych wierszy Jan Brzechwy jak: „ Kaczka – dziwaczka”, „ Hipopotam”, „ Psie smutki”, „Tańcowała igła z nitka”, „ Skarżypyta” czy „ Leń” czytanych przez uczennice z klasy VII. Następnie pani bibliotekarka zadawała zagadki dotyczące biblioteki. Za prawidłowe rozwiązanie, dzieci otrzymywały zabawne naklejki. Później wszyscy udali się do szkolnej świetlicy gdzie pod kierunkiem pań bibliotekarek i nauczycielek  świetlicy szkolnej, wykonali pracę plastyczną pod nazwą: „ Nasza Kaczka Dziwaczka ”. Uczniowie i uczennice pokolorowali rysunek Kaczki Dziwaczki w dowolny sposób i ozdobili  kolorowymi piórkami. Efekty naszych starań możecie zobaczyć na zdjęciach. Przyznacie, że są piękne? Oby więcej takich akcji!

 

 

Zobacz również...

Skip to content