Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

   W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy o warunkach w jakich rodziła się wolna Polska poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej. Uczennice klasy 5 w brawurowy sposób wykonały taniec z flagami. A potem słynni Polacy sprzed stu lat opowiadali             o swoich doznaniach z pamiętnych listopadowych dni. Oczywiście w postacie Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego, Zofii Moraczewskiej, Poznanianki i małej dziewczynki wcielili się uczniowie i uczennice naszej szkoły. Na zakończenie akademii chór szkolny odśpiewał piosenkę „Niepodległa, niepokorna”, uczestnicy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu.
A w kawiarence patriotycznej na szkolnym holu można było nabyć biało- czerwone ciastka oraz patriotyczne zakładki i kotyliony.

Zobacz również...

Skip to content