OBCHODY TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ z CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ ­čîĆ­čŚ║´ŞĆ

W dniach 16-20 listopada klasa 5a bierze udział Wirtualnym Festiwalu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej.
Razem z przedstawicielami naszej szkoły zadania realizuje ponad 100 szkół z całej Polski.
Ten mi─Ödzynarodowy tydzie┼ä po┼Ťwi─Öcony globalnym wyzwaniom, kt├│rego obchody przypadaj─ů zawsze na trzeci tydzie┼ä listopada, to og├│lnoeuropejska inicjatywa zapocz─ůtkowana w 1999 roku przez Centrum P├│┼énoc-Po┼éudnie dzia┼éaj─ůce przy Radzie Europy.
Podczas jego trwania mieszka┼äcy i mieszkanki Europy, ale i ca┼éej naszej planety organizuj─ů r├│┼╝ne wydarzenia, w tym roku w du┼╝ej mierze o charakterze online, poruszaj─ůce tematy funkcjonowania wsp├│┼éczesnego ┼Ťwiata, globalnych wyzwa┼ä i wsp├│┼ézale┼╝no┼Ťci. B─Ödziemy wsp├│lnie zastanawia─ç si─Ö nad konkretnymi rozwi─ůzaniami istniej─ůcych problem├│w.
Mamy nadziej─Ö, ┼╝e Festiwal wzbogaci nasz─ů wiedz─Ö na temat wyzwa┼ä wsp├│┼éczesnego ┼Ťwiata oraz zainspiruje do codziennych dzia┼éa┼ä w domu i szkole.

Zobacz r├│wnie┼╝...

Skip to content