Ogólnopolska Akcja Czytania „ SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

„ SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW” – to ogólnopolska akcja czytania , do której zgłosiły się w naszej szkole dwie klasy IIIb – p. Marii Korinth i IIa – p. Katarzyny Naczk. Celem Konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych oraz wyrabianie nawyku codziennego czytania samodzielnego lub z rodzicami – dzieci zbierały naklejki. Zadaniem klas było przeprowadzenie Obchodów Głośnego Czytania oraz wykonanie prac plastycznych o nowych przygodach Słodziaków- kl II komiks, kl III- opowiadanie. Akcja GŁOŚNE CZYTANIE odbyła się w ciągu kilku dni, było to : – głośne czytanie przez każdego ucznia fragmentu ulubionej książki na dywanie i poduszkach, – przedstawienie kukiełkowe do czytanego przez dzieci z klasy III b wiersza „ Na straganie”, – głośne czytanie w bibliotece książki „ Jak Wojtek został strażakiem” przez tatę, który był ubrany w strój strażacki oraz atrakcja- „Zaczarowany kosz” – każdy uczeń wyciągając rekwizyt odgadywał tytuł bajki, – wysłuchanie „Bajki o Wiśle”, czytanie fragmentów z księgozbioru Miejskiej Biblioteki oraz Zgaduj – Zgadula, – KOLOROWY CZYTELNICZY RING z udziałem gości – uczniów klasy II B p. Halinki Groth. Na chuście animacyjnej powstał kolorowy ring czyli potyczki czytelnicze uczniów klas drugich i trzeciej. To był niesamowity czas.

 

Zobacz również...

Skip to content