Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości”

Od września świętujemy!

Projekt edukacyjny “100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości” został stworzony przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie jego trwania uczniowie z każdej ze szkół przygotowują i wysyłają 100 kartek do 100 różnych placówek rozmieszczonych na terenie całej Polski oraz na Litwie.

Cele projektu:
-uczczenie przez uczniów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę,
-promowanie postawy patriotycznej,
-doskonalenie umiejętności pisania pocztówek w języku angielskim

Do udziału w projekcie zostali zaangażowani uczniowie z klas IV-VIII. Uczniowie przygotowali pocztówki (z Rumi lub własnoręcznie zrobione), na których napisali po angielsku pozdrowienia z okazji 100-lecia Niepodległości dla rówieśników z innych placówek. Na każdej kartce pojawił się również napis: “I’m proud to be Polish” (ang. Jestem dumny z bycia Polakiem)

Kartki, które nasza szkoła otrzyma podczas projektu, będą wyeksponowane na głównym holu na początku listopada.

Dziękujemy za zaangażowanie naszych nauczycielek:
p. Dorota Gadomska, p. Izabela Ciereszko, p. Maria Kamińska, p.Maria Sielawko.

 

 

Zobacz również...

Skip to content