Pamiętamy o rocznicy II wojny światowej

Klasy 7a i 8c w czwartek pojechały do Gdańska, by odbyć niezwykłą podróż w przeszłość. Ósmoklasiści poznali strukturę i działalność Polskiego Państwa Podziemnego, które było fenomenem wojny oraz niezwykłe losy osób działających w Armii Krajowej. Natomiast uczniowie klasy siódmej poznali sylwetki Polaków walczących różnymi sposobami z okupantem: dzielnego majora Henryka Dobrzańskiego oraz rotmistrza Witolda Pileckiego, który zgłosił się na ochotnika do Auschwitz, by dostarczyć dowody hitlerowskich zbrodni. Wśród poznawanych osób były także niezwykłe kobiety Irena Sendlerowa oraz generał Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta wśród cichociemnych.

Po inspirujących warsztatach uczniowie zwiedzili również pobliskie Muzeum Poczty Polskiej i poznali niezwykłe losy obrony placówki pierwszym dniu wojny. Ta lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci, potęgując poczucie dumy z przynależności do narodu polskiego.

BF

Zobacz również...

Skip to content