PANCAKE DAY – DZIEŃ NALEŚNIKA

W związku z tym, że 25 lutego przypada Pancake Day czyli Dzień Naleśnika, odpowiednik naszego Tłustego Czwartku w Wielkiej Brytanii, uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego świętowania.
Dzień rozpoczął się od wizyty przedstawicieli poszczególnych klas w szkolnej kuchni, gdzie wspólnie przyrządzono naleśniki z dżemem i twarogiem. Młodzież, odpowiednio ubrana jak przystało na stanowisko pracy, mogła w ten sposób zobaczyć jak ciekawa i twórcza a jednocześnie odpowiedzialna i trudna jest praca kucharki.
Dodać należy, że nie mogło zabraknąć na dzisiejszym obiedzie m.in. smakowitych naleśników własnego wypieku. Dzień obfitował również w inne akcenty takie jak, np. wizyta w urzędzie miasta, konkurs fotograficzny oraz lekcje języka angielskiego na temat w/w tradycji.

Zobacz również...

Skip to content