Pasowanie klas pierwszych

Żeby stać się pełnoprawnymi uczniami klas pierwszych, musieli odśpiewać hymn narodowy, złożyć przysięgę i poddać się oficjalnemu mianowaniu. Mowa o dzieciach z rumskich szkół podstawowych, które w czwartek 13 września uczestniczyły w pasowaniu na ucznia.

Uroczystość przyciągnęła na halę MOSiR około 250 dzieci, ich rodziny, nauczycieli, a także przedstawicieli władz miasta z burmistrzem i przewodniczącym rady miasta na czele.

Zaszczytną funkcję pasowania uczniów, za pomocą specjalnych ołówków, pełnili: dyrektor Beata Kędzierska, przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt oraz burmistrz Michał Pasieczny.

Po uroczystym mianowaniu świeżo upieczeni uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy oraz zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.

 

Zobacz również...

Skip to content