Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

13 grudnia 2021 roku w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszaki  słuchały wierszy, przygotowanych przez uczennicę ze starszej klasy.  Dzieci zapoznały się również z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się, jak należy dbać o książki i  jak z nich korzystać. Odgadywały  także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Dzieci otrzymały  zakładki do książek i  publikację wydaną przez Instytut Książki. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

 

Zobacz również...

Skip to content