Pasowanie na czytelnika w szkolnej bibliotece – jak uczniowie klas pierwszych zostali Rycerzami Książek

5 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I a oraz I b.
 Przybyli wraz z wychowawcami, ale tylko pierwszaki  po przekroczeniu progu biblioteki przeszły przez Magiczne Drzwi, które  prowadzą do Krainy Książek.
Zostały serdecznie powitane przez pracowników biblioteki, następnie obejrzały okolicznościowy spektakl w wykonaniu zespołu uczniów klas 4a oraz 8a, w którym czynnie uczestniczyły. Uczniowie byli żywo zainteresowani tym, co mówią do nich starsi koledzy oraz  koleżanki.
Potem odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim  pasowanie na czytelnika. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Beata Kędzierska. Każdy otrzymał  pamiątkową zakładkę, która została wykonana specjalnie dla  niego przez starszych uczniów naszej szkoły. Następnie pierwszaki  po raz pierwszy wypożyczyły książki. Radą w wyborze służyły starsze koleżanki.
Na zakończenie spotkania małych  bohaterów dnia poczęstowano pysznymi cukierkami. Ta uroczystość na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Zobacz również...

Skip to content