Pasowanie na czytelnika w szkolnej bibliotece

   20 października 2022 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas I a oraz I b przybyli wraz z wychowawcami, gdzie zostali serdecznie powitani przez pracowników biblioteki. Następnie dzieci odgadywały  bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, wysłuchali wierszy oraz dowiedzieli się na temat zasad panujących w bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Potem odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim  pasowanie na czytelnika. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Beata Kędzierska. Każdy otrzymał pamiątkową książeczkę, a następnie pierwszaki mogły po raz pierwszy wypożyczyć książki. Ta uroczystość na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Zobacz również...

Skip to content