Pasowanie uczniów klas pierwszych na ucznia oraz czytelnika.

We wtorek, 16 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Justyny Gojke i Pani Haliny Groth. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Wicedyrektor Szkoły Magdalena Mehring. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jan Brzechwa w Rumi. 

Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych stali się również czytelnikami biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka zachęcała wszystkich pierwszoklasistów  do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Zobacz również...

Skip to content