Pierwszy Pomorski Hackaton Edukacyjny

https://gdansk.tvp.pl/40005769/pierwszy-pomorski-hackaton-edukacyjny?fbclid=IwAR0u5s0TXay_OkWyhG6yj1aythE0umXdbzlcJNNgO8PFZ0mNF-J8ZFIWWgI

Nowoczesne technologie w szkolnictwie, ciekawe lekcje, poprawa relacji nauczyciel – uczeń, czy rozwój zawodowy nauczyciela. To główne zagadnienia debaty pomorskich nauczycieli, którą na wyspie Sobieszowskiej zorganizowało Kuratorium Oświaty. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Ponad stu pedagogów i ekspertów z obszaru edukacji i drugie tryle pomysłów na to, jak poprawić nauczanie i funkcjonowanie szkół. Ciekawa praca domowa, lekcje uczące kreatywnego myślenia, ocenianie w szkole – uczestnicy zostali podzieleni na sześć grup warsztatowych, w których analizowali najważniejsze aspekty życia szkolnego.

Jednym z elementów warsztatów była praca w grupach i tworzenie notatek graficznych. Ta forma pracy miała pokazać pedagogom, jak ważne w procesie nauki jest kreatywne myślenie.

Podążanie za rozwojem technologii, zajęcia z użyciem komputera – zdaniem nauczycieli to najlepszy sposób na tworzenie nowoczesnego szkolnictwa i zrozumienie potrzeb uczniów.

Wypracowane pomysły i uwagi nauczycieli mają trafić do minister edukacji Anny Zalewskiej, która wydarzenie objęła honorowym patronatem.

Zobacz również...

Skip to content