Płynie Wisła płynie….

Nie uwierzycie, że w Miejskiej Bibliotece!!! 5 czerwca klasa IIA wraz z p. K. Naczk i p. A. Kreft –  Zwara mogła przeżyć niesamowitą przygodę wędrując wodami Wisły…. ale od początku. Kiedy wygodnie usiedliśmy Pani Agnieszka zwróciła naszą uwagę na mapę i demonstrowała bieg największej rzeki Polski. Potem uczniowie pokazywali źródło i ujście Wisły. Później Pani Małgosia przy pomocy teatrzyku Kamishibai prezentowała „Bajkę o Wiśle – nurtem rzeki” autorstwa Magdaleny Zarębskiej. Po wysłuchaniu bajki czekały na nas nowe wyzwania. Każdy uczeń losował zagadkę i za poprawną odpowiedź budował koryto rzeki Wisły. Udało nam się dotrzeć do morza, a tam był zakotwiczony statek z tajemniczym kluczem. Ten klucz był od sejfu, w którym jak przypuszczaliśmy kryje się skarb lub niespodzianka. Otwieramy sejf i…. same słodkości. To była udana lekcja. Dziękujemy.

Zobacz również...

Skip to content