Pomagamy pacjentom z hospicjum

W ramach współpracy z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” /prowadzonym przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni/ uczniowie przygotowali specjalne lalki, wykonane z materiału i ozdobione różnymi elementami, charakterystycznymi dla wybranych krajów świata. Laleczki te nie są tylko zwykłymi szmacianymi lalkami – są one symbolem zrozumienia i pomocy ciężko chorym dzieciom. Każda laleczka ma charakterystyczny ubiór reprezentujący kraj, z którego pochodzi. Uczniowie opowiedzą o nich swoim chorym kolegom i koleżankom, podczas środowej wizyty w Hospicjum. W związku w w/w wizytą oraz rozmową z przedstawicielem Hospicjum na temat najważniejszych potrzeba ośrodka, proszę Państwa o włączenie się w akcję i przyniesienie  najpotrzebniejszych produktów: mleko w kartonach 3,2 z długim terminem ważności mleko Nutramigen 3 i 2 kompresy włókninowe gaza opatrunkowa 1/2 m2 podkłady jednorazowe 60 x 90 cm ręczniki papierowe składane rękawiczki nitrylowe rozmiar S/L/M Bardzo proszę by dzieci przynosiły zakupione rzeczy do 23.01.2019r. ( środa) do godziny 12.00, bezpośrednio do mnie lub do gabinetu wicedyrektora (nr 49). Zbiórka będzie też możliwa podczas zebrania z rodzicami.

nauczyciel j.angielskiego Dorota Gadomska

redaktor gazetki szkolnej ” Kurierek z rumskiej 10-tki”

Zobacz również...

Skip to content