PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE II B

W piątek 10 stycznia 2020r. tuż przed samymi feriami, uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą Sylwią Selka i Aleksandrą Ćwiek wzięli udział
w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych w restauracji „Kebab Easy Way” w Rumi. Zajęcia praktyczne odbyły się w ramach autorskiego projektu edukacyjnego „Poradnictwo zawodowe. Poznajemy zawody naszych rodziców”. Projekt obejmuje cykl praktycznych zajęć w miejscu pracy rodziców uczniów. Dzięki uprzejmości Państwa Kapickich – rodziców Ismeny, którzy jako pierwsi zaprosili dzieci do swojej restauracji, uczniowie mieli okazję poznać rodzaje posiłków restauracyjnych, ich składniki oraz samodzielnie przygotować a później z olbrzymim smakiem zjeść potrawę, której mottem przewodnim było hasło „Kebab może być zdrowy”. Oprócz umiejętności praktycznych (okazało się, że nie tak łatwo zrobić smaczny i zdrowy kebab  uczniowie poznali zawód kucharza, menagera oraz pozytywne i negatywne strony pracy polegającej na prowadzeniu restauracji.
Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą serdecznie dziękują Państwu Kapickim za olbrzymi wysiłek włożony w przygotowanie i poprowadzenie zajęć.

Zobacz również...

Skip to content