PROJEKT EKOLOGICZNY „BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW” w ramach projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”

Realizując kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci” – tym razem zadanie specjalne „Przygotowanie i przeprowadzenie jednego projektu ekologicznego”, po głębokiej analizie celowości takiego zadania, szkolny koordynator projektu „Rumia oczami dzieci” oraz szkolny koordynator projektu ekologicznego – p. Małgorzata Arendt, po zasięgnięciu opinii innych nauczycieli, podjęli decyzję o wykonaniu budek lęgowych dla ptaków.

Dlaczego budki lęgowe?

Ptaki, które na co dzień widujemy w naszym ogrodzie w okresie lęgowym poszukują miejsc na złożenie jaj i wychowanie piskląt. Niektóre z nich poszukują naturalnych dziupli w starych pniach drzew – tych z kolei w naszych ogrodach praktycznie brak. Dlatego warto stworzyć naszym skrzydlatym przyjaciołom warunki imitujące naturalną dziuplę – takie właśnie zadanie spełnia dobrze przygotowana budka lęgowa. Skrzynki lęgowe służą ochronie gatunkowej, sprzyjają bioróżnorodności, a wystawione w odpowiedniej ilości i proporcjach przywracają biorównowagę.  

Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsca do rozmnażania i rozwoju ptakom żyjącym w naszej okolicy.

Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do praktycznej części realizacji projektu, na co wskazała ogromna liczba wykonanych budek – 78 sztuk.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji projektu.

Małgorzata Arendt
Sylwia Selka

Zobacz również...

Skip to content