Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.
W jaki sposób wziąć udział w projekcie?
Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia.
Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.
Obraz może zawierać: tekst „pod Biało- Czerwoną w ramach projektu "Pod biało-czerwoną rząd sfinansuje zakup masztów flag w każdej zgmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do akcji. Flagi otrzymają gminy, których mieszkańcy wypełnią petycję online zbiorą: w gminach do 20 000 mieszkańców przynajmniej 100 podpisów gminach do 100 000 mleszkańców -przynajmniej 500 podpisów gminach powyżej 100 000 mieszkańców -przynajmniej 500 podpisów Harmonogram akcji 11.11. 2020 Oddaj glos popareia 29.11. 2020 końcowy termin zblórki podpisów online ogłoszenie wyników zblórki opublikowanie listy gmin objętych programem "Pod blało-czerwoną" czerwoną" wykig”

Zobacz również...

Skip to content