PRZEDSZKOLAKI PROGRAMUJĄ-PATRIOTYCZNIE

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Przedszkolaki programują” , autorstwa p. Justyny Gojka, dzieci z oddziału przedszkolnego 0B (Żabki) wzięły udział w konkursie „ 100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować – podzielmy się radością kodowania” zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. W dniach od 13.11.2018 do 20.11.2018 musieliśmy sprostać kolejnym wyzwaniom. Zadanie 1 zatytułowane było Jestem Polką, jestem Polakiem-rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być patriotą. Odkodowaliśmy na mini macie flagę Polski. Ułożyliśmy też godło Polski . Zadanie 2-Zakodowane flagi. Polska i jej sąsiedzi-pracowaliśmy z mapą. Poznaliśmy flagi naszych sąsiadów, ułożyliśmy naszą flagę z puzzli na tablicy interaktywnej. Znam swój kraj- to temat zadania nr 3 . Żabki sprawdziły swoją wiedzę na temat Polski i naszego regionu Kaszub. Dzieci miały też za zadanie pokolorować serwetkę ze wzorem kaszubskim, poznawały słowa naszej gwary. Wiele frajdy sprawiło maluchom budowanie z kubeczków. Ćwiczyliśmy precyzję i cierpliwość, by zbudować jak najwyższą budowlę. Nasza pani wysłała organizatorom sprawozdanie i fotorelację. Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w tym interesującym wyzwaniu. Niestety nie udało nam się wygrać ozobota, ale udział w konkursie był dla nas frajdą.

Zobacz również...

Skip to content