PRZERWA NA CZYTANIE – III Międzynarodowa edycja

VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu

#przerwanaczytanie

W środę 26. 10. 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi odbyła się akcja „Przerwa na czytanie”. Była to już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu. Nasza szkoła drugi raz dołączyła

do tego wydarzenia. „Przerwa na czytanie” organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Akcja „Przerwa na czytanie” odbyła się w dwojaki sposób: w oddziałach przedszkolnych stworzono tzw. Strefy Czytania. Starsi uczniowie szkoły, uczestniczący w przedsięwzięciu „Starsi młodszym”, odwiedzili grupy przedszkolaków, gdzie czytali bajki i opowiadania najmłodszym. Natomiast uczniowie klas 1-8 podczas długiej przerwy odwiedzili halę sportową, gdzie każdy indywidualnie mógł czytać swoją wybraną książkę. W akcji „Przerwa na czytanie” uczestniczyli także nauczyciele szkoły. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 300 uczniów, przedszkolaków i pracowników szkoły.

Zobacz również...

Skip to content