PRZYGOTOWANIA I PRÓBY PRZED ŚWIĄTECZNYM KONCERTEM KOLĘD

Trwają intensywne przygotowania i próby poprzedzające świąteczny Koncert Kolęd, który odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2023 roku od godziny 16:00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 8 w Rumi. W uroczystym wydarzeniu, poza instrumentalistami i wokalistami z Dziesiątki, wezmą udział muzycy z Orkiestry Dętej działającej przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi oraz uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Rumi, którzy przygotowują się pod opieką p. Piotra Kopciewicza. Wszyscy artyści pracują intensywnie nad swoimi utworami we własnym zakresie. Jednak dzisiejsza próba przybrała zupełnie nowy wymiar, ponieważ po raz pierwszy dzieci z Ósemki i Dziesiątki miały okazję poznać się i wspólnie wykonać utwory z ustalonego repertuaru.
Dzisiejsze kolędowanie rozpoczęło się krótką rozgrzewką wokalną, by następnie przejść do ćwiczeń gry i śpiewu kolęd oraz świątecznych piosenek, które będą prezentowane na koncercie. Pomimo, że był to dzień wolny od zajęć, wszystkie dzieci starały się wystąpić jak najlepiej. Pomocna ku temu była dobra akustyka sali do ćwiczeń, w której odbywały się zajęcia. Kolejne wspólne kolędowanie zaplanowane jest na pierwsze dni po Nowym Roku.
Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii pw. Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi za udostępnienie sali koncertowej oraz instrumentów i urządzeń audio do ćwiczeń.
Wspólne kolędowanie zorganizowali nauczyciele:
p. Piotr Kopciewicz – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rumi
p. Beata Awsiukiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Rumi

Zobacz również...

Skip to content