REALIZACJA PROJEKTU ” BYĆ JAK IGNACY- ARKTYKA I ANTARKTYDA ❄🌨

Uczniowie należący do koła naukowego „MŁODZI NAUKOWCY Z RUMSKIEJ 10-TKI”, kolejny rok realizują zadania przewidziane w programie “Być jak Ignacy”.
W tym roku uczestnicy mają za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera programów – Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę, uczniowie będą musieli ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych. Tegoroczna tematyka zajęć będzie dotyczyła między innymi podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości, czy kosmosu. W tej edycji oprócz znakomitych naukowców historycznych uczestnicy będą mogli poznać także współczesnych badaczy, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.
W dniu dzisiejszym urwaliśmy sobie sylwetki takich odkrywców jak: Bartolomeu Diaz, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan, Krzysztof Kolumb.
Ponadto uczniowie prezentowali swoje prace nt. Arktyki i Antarktydy. Poznali jedną z osób, która postanowiła zbadać Antarktykę – Henryka Arctowskiego. Brał on udział w Belgijskiej Wyprawie Antarktycznej na statku Belgica, która trwała od sierpnia 1897 roku do listopada 1899.
Stacja badawcza zlokalizowana na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych otrzymała w 1978 roku nazwę Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego.
Opiekunem koła jest p. Dorota Gadomska
Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji i Nauki.

Zobacz również...

Skip to content