Realizacja Projektu „Krokus”.

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w Projekcie „Krokus”, którego zadaniem było poznanie polityki III Rzeszy wobec narodu żydowskiego. Podczas lekcji zapoznali się z poszczególnymi etapami holokaustu oraz konsekwencjami tej polityki. Dzięki temu takie pojęcia jak: Żegota, powstanie w getcie, szmalcownicy nie są im obce. Rozważania dotyczące zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją pogłębili oglądając film „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

Po jego projekcji każdy mógł podzielić się swymi refleksjami. Trafnie ujęła to Julia: „ Myślę, że nie ma znaczenia jakiej narodowości jesteśmy. Irena Sendlerowa wyniosła z getta 2,5 tys. dzieci. Zabrała stamtąd przyszłość” Uczniowie młodszych klas posadzili przed szkołą krokusy, które są symbolem męczeństwa narodu żydowskiego. Gdy zakwitną wiosną, każdy będzie mógł zobaczyć symboliczną żółtą „Gwiazdę Dawida.”

B.F.

Zobacz również...

Skip to content