„Rodzice – dzieciom. Czytanie na dobry początek dnia” – klasa II B

O celowości czytania każdego dnia, jego pozytywnym wpływie na osobowość każdego człowieka, a zwłaszcza młodego człowieka, napisano już wiele. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
Na zaproszenie wychowawcy klasy – p. Sylwii Selka, rodzice uczniów klasy II b, w każdą środę, aktywnie włączają się w głośne czytanie dzieciom, wybranych przez siebie tekstów literatury polskiej. Pierwszą osobą, która odpowiedziała na zaproszenie, była mama Ismeny – p. Daria.
W dzisiejszych czasach tak zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie czy szkole pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wyciszenia i wzajemnej bliskości.
ZAPRASZAM DO WSPÓLNEGO CZYTANIA, A PANI DARII DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY DZIECIOM CZAS.
Wychowawca: Sylwia Selka

 

Zobacz również...

Skip to content