Ślubowanie w szkolnej bibliotece 

 

                                                                                              „My, uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy kochać książki…”

 

17 stycznia br. miała miejsce w bibliotece podniosła uroczystość – pasowanie uczniów na czytelników. Dzieci zostały przywitane przez postaci z bajek, w które wcieliły się ich starsze koleżanki z klas VII a oraz III a. Baśniowe bohaterki przygotowały – pod kierunkiem pań z biblioteki – krótki program artystyczny, w którym aktywnie uczestniczyli zaproszeni mali goście. Zaprezentowane wydarzenia   przeniosły widzów w zaczarowany świat baśni, a Królowa Książka opowiedziała, jak być wzorowym czytelnikiem.

Dzieci złożyły ślubowanie, a następnie każde z nich zostało uroczyście pasowane
na czytelnika przez Panią Dyrektor Beatę  Awsiukiewicz (klasa IA) oraz  Panią Dyrektor Joannę Kwidzińską – Szulc (klasa IB).Następnie otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz wręczono im „List do Rodziców”.  Uroczystość zakończyła się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książek. To był dzień pełen emocji, który zapisze się na długo w pamięci.

Zobacz również...

Skip to content