SMACZNIE – ZDROWO – KOLOROWO

SMACZNIE – ZDROWO – KOLOROWO –
to hasło tygodniowego bloku tematycznego w klasie IIb, w ramach którego uczniowie na zajęciach plastycznych wykonywali w grupach Piramidy Żywieniowe. Praca ta poprzedzona została zajęciami poświęconymi zdrowemu odżywianiu się.
Piramida żywieniowa to ilustracja przedstawiająca zalecany przez specjalistów sposób odżywiania się. Na jednym obrazku streszcza najważniejsze zasady komponowania codziennego jadłospisu.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do wykonywanej pracy, a ich efekty były imponujące. Piramidy zostały powieszone na ścianie przy stołówce szkolnej tak, aby inni uczniowie mogli zapoznać się z aktywnością oraz żywnością, która jest podstawą zdrowego stylu życia, aby stale zwiększali ich udział na swoim talerzu.

Zobacz również...

Skip to content