Spotkanie z bohaterami książek w szkolnej bibliotece

9 grudnia klasa IVA zaprezentowała projekt realizowany w ramach działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa pod tytułem ”Jestem bohaterem książki”.

Zaproszeni do biblioteki uczniowie z klasy IVB oraz dzieci z oddziału „O”A

rozpoznawali książkowych bohaterów, wśród których znaleźli się m.in.: Pinokio, Królewna Śnieżka, Doktor Dolittle, Harry Potter, Dziewczynka
z zapałkami, Piękna i Bestia.

Było dużo zabawy i śmiechu związanego ze zgadywaniem. Zaproszeni goście bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem.

Potem korowód barwnych książkowych postaci odwiedził klasę II A, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie. Kiedy wszyscy bohaterowie zostali już zidentyfikowani, mogli powrócić na karty książek.

Uczniowie biorący udział w projekcie byli tak bardzo zadowoleni, postanowili powrócić do niego za rok.