Spotkanie z niezwykłym pisarzem

15 listopada br. odbyło się u nas spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, reporterem oraz podróżnikiem Krzysztofem Petekiem, które zorganizowała szkolna biblioteka. W spotkaniu uczestniczyły klasy: II b, III a, III b, IV a, V b i VI b.

Krzysztof Petek to autor wielu książek dla dzieci i młodzieży, organizator dalekich wypraw oraz obozów survivalowych dla młodych ludzi. Jest promotorem zdrowego stylu życia.

Niezwykle ciekawie opowiadał o miejscach, które odwiedził, spotkaniach z Indianami, egzotyczną przyrodą, dzikimi zwierzętami. Swoją opowieść ilustrował zdjęciami z dalekich wypraw. –
Pisarz zdradził, skąd bierze pomysły na pisanie książek, przedstawił też bohaterów swojej najnowszej powieści pt. „Amulet pecha”. Zaznaczył, że najpierw odwiedza miejsca,
w których toczyć się będzie akcja, bo dba o autentyczność przekazu, a potem dopiero decyduje, co będzie tematem. W jego książkach występują wątki detektywistyczne, które budują nastrój oraz potęgują zaciekawienie czytelnika.

Uczniowie z prawdziwym zainteresowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu i zadawali liczne pytania. Na zakończenie wizyty pisarz otrzymał laurkę oraz pamiątkowy upominek, który przypominać będzie wizytę w Rumi.

Zobacz również...

Skip to content