Sukces Huberta Brycza z kl 2A

   Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2A Hubert Brycz zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Ludzie Kresów: opowieści nieznane” w ramach akcji „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych” zorganizowanym przez Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, oddział Muzeum Narodowego w Lublinie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Kresach wśród dzieci i młodzieży oraz inspiracja do integracji międzypokoleniowej poprzez wymianę informacji o historii rodzinnej w kontekście historii Polski. Zadanie polegało na odnalezieniu osób pochodzących z Kresów, poznaniu ich losów, a następnie przedstawieniu historii ich życia na Kresach oraz migracji na obecne tereny Polski w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej. Hubert wybrał formę cyfrową, przeprowadził wywiad z prababcią. Na konkurs wpłynęło 130 prac w różnych kategoriach wizualnych i wiekowych. Decyzją jury nagrodzono 32 osoby oraz wyróżniono 22 uczestników. Na uroczystą galę wręczenia nagród do Lublina 29 stycznia br. przyjechali laureaci i laureatki z całej Polski, w tym Hubert z rodzicami. Fotorelację można znaleźć na fb muzeum: https://www.facebook.com/MZWDR/posts/476566424184975 Galę relacjonowała TVP Lublin: https://lublin.tvp.pl/58220559/z-kresow-ocalone a także prasa lokalna: https://lublin.gosc.pl/gal/pokaz/7335953.Laureaci-ogolnopolskiego-konkursu-Ludzie-Kresow-opowiesci/3#gt

Gratulujemy Hubertowi i jego rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy dla prababci Huberta. Brawo.

Zobacz również...

Skip to content