Sukces naszego ucznia w konkursie międzyszkolnym

16 maja br. odbył się II etap konkursu „Praktykant w firmie symulacyjnej”, który  jest od lat organizowany przez Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Naszą placówkę reprezentował Jan Rudecki z klasy 8A.
Uczestnicy rywalizowali ze sobą, rozwiązując zadania z działów szkolnej firmy symulacyjnej
Mariposa Cosmetics: finansowo-księgowym, handlowym, kadrowym oraz marketingu. Wśród zadań znalazły się między innymi: polecenie napisania pisma z prośbą o podwyżkę wynagrodzenia ( i odpowiednie umotywowanie prośby), wykazanie w tabelach ilości sprzedanych produktów oraz uzyskanego z nich przychodu (netto), rozmowa w języku angielskim ( z nauczycielem angielskiego), w której należało wskazać atrakcyjne miejsca
-godne obejrzenia- w Trójmieście.

Czekając na wyniki, uczestnicy oraz ich opiekunowie obejrzeli szkołę i byli goszczeni między innymi w bibliotece oraz radiowęźle. Wszyscy byli pod wrażeniem znakomitego wyposażenia gabinetów i estetycznego wystroju budynku, a także otwartości gospodarzy.

 Janek Rudecki zdobył III miejsce w konkursie, wzbogacając się o nowe umiejętności oraz doświadczenie. Serdeczne gratulujemy!

 

 

 

Zobacz również...

Skip to content