ŚWIĄTECZNA POMOC DLA MIESZKAŃCÓW OBWODU CHERSOŃSKIEGO

Teraz, gdy wszyscy w zaciszu domowego ogniska obchodzą Święta Bożego Narodzenia, wyzwolony niedawno Chersoń (Ukraina) i prawobrzeżna część obwodu chersońskiego nadal zmagają się z bardzo trudną sytuacją humanitarną. W całym obwodzie brakuje podstawowych produktów. Zniszczona jest też infrastruktura. Nie ma prądu, bieżącej wody, warunki atmosferyczne są ciężkie, a wysadzony most na drodze do Chersonia utrudnia dotarcie tam pomocy humanitarnej. Aby choć w małym stopniu wesprzeć mieszkańców Chersonia i okolic Ukraiński Chrześcijański Fundusz Charytatywny „Dobry uczynek” stara się organizować pomoc dla mieszkańców tamtego regionu. Aktualnie wolontariusze przygotowują świece, które są często jedynym źródłem światła w domach i w szkołach. Zbierają zarówno nowe świeczki, jak i produkują własne używając fragmentów zużytych świec zbieranych od darczyńców. Świece są następnie wysyłane na Ukrainę.
Jeśli ktoś chciałby przyłączyć się do tej inicjatywy, prosimy o przyniesienie do szkoły resztek świec np. tych, których używamy w stroikach świątecznych. Można też przynosić nowe świece. Świece będą zbierane do kartonika ustawionego na portierni szkoły.
Zachęcamy gorąco do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Zobacz również...

Skip to content