Szkółka narciarska w górach – sport to zdrowie

W lutym przyszły wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe. Śmiałkowie żądni górskiej przygody wyjechali na zimowisko w Tatry. Tak jak w zeszłym roku gospodarze pensjonatu przyjęli nas z góralska gościnnością.
Na stoku w Małym Cichym oraz Murzasichle uczyliśmy się jeździć na nartach natomiast na lodowisku próbowaliśmy jazdy na łyżwach. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Możemy się pochwalić, że wszyscy uczestnicy zimowiska nauczyli się jeździć na nartach.
Podczas pobytu zwiedziliśmy Zakopane. Byliśmy też na basenach termalnych w Szaflarach. Doskonale bawiliśmy się w licznych basenach i zjeżdżalniach. Wieczorem przy blasku pochodni uczestniczyliśmy w kuligu. Jazda wozami zaprzęgniętymi w konie powożonymi przez prawdziwych górali okazała się niemałą atrakcją. Po kuligu czekało na nas rozpalone ognisko przy którym piekliśmy kiełbaski i chleb oraz bawiliśmy się na śniegu.
W Zakopanym zwiedziliśmy Śnieżny Zamek i Pałac Królowej Śniegu – artyzm rzeźb zrobił na nas ogromne wrażenie – całość wykonana ze śniegu i lodu. Dużo dobrego humoru czekało nas w śnieżnym labiryncie z którego nie łatwo było się wydostać. Na Krupówkach dokonaliśmy zakupu pamiątek.
Cali i zdrowi wróciliśmy do domu, był to dobry czas na nawiązanie przyjaźni oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Już za rok kolejne zimowisko. Będziemy musieli cierpliwie czekać!

Zobacz również...

Skip to content