Turniej OMTTK – finał wojewódzki

   W dniach 22.04-23.04 w Starogardzie Gdańskim  odbył się 50-ty finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Naszą szkołę reprezentowali Agata G., Szymon O. i Szymon P pod opieką pani Kornelii Nowickiej-Bieleckiej. Tym razem oprócz ogólnej wiedzy krajoznawczo-turystycznej, umiejętności jazdy na rowerze, pracy z mapą, zawodnicy musieli się wykazać spostrzegawczością, kreatywnością i cierpliwością. Uczestnicy wykonali quest miejski, kolorowali hafty kociewski i kaszubski, oraz wykazali się znajomością parków narodowych i parków krajobrazowych. Po dwóch dniach zmagań nasi młodzi turyści  zajęli ponownie 2 miejsce. Przygoda z tegorocznym turniejem już się zakończyła. Ale wynik jaki osiągnęli daje dobry prognostyk na przyszłość.
Gratulacje dla drużyny.
Kornelia Bielecka

Zobacz również...

Skip to content