Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniach 12-16 września 2022 r. w naszej szkole odbył się Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. W szkole miały miejsce działania mające na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie wśród społeczności szkolnej umiejętności niezbędnych do ochrony zdrowia.

W ramach profilaktyki chorób zakaźnych na lekcjach wychowawczych, biologii, etyce nauczyciele przeprowadzili lekcje profilaktyczne dotyczące rodzajów, zagrożeń oraz potrzeb dbania o własne zdrowie. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się bliżej z rodzajami chorób zakaźnych, obejrzeli filmy na temat przeciwdziałania szerzeniu się chorób zakaźnych wśród ludzi.

Uczniowie uczyli się jak dokładnie i skutecznie myć ręce, jak zasłaniać usta i nos w czasie kichania oraz uzmysłowili sobie rolę szczepień ochronnych.

Ponadto uczniowie wykonali  plakaty zachęcające do praktycznego stosowania profilaktyki- zaprezentowane je na holach szkoły.

Grupa uczniów rozdawała we wszystkich klasach ulotki  na temat szczepień przeciw grypie.

Zobacz również...

Skip to content