Tydzień z patronem Miasta Rumi- Z kulturą mi do twarzy

W grupach 0 C i D realizowany był projekt „Tydzień z patronem Miasta Rumi” w ramach Innowacji pedagogicznej, międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy”, autorstwa p. Pauliny Marcysiak, organizatora: Przedszkole Niepubliczne „Piastuś” w Inowrocławiu. Dzieci poznawały historię życia św. Jana Bosko, śpiewały piosenki oraz wykonały chorągiewki z postacią świętego.

 

Ucząc się piosenki dzieci chodziły po drodze usłanej różami.

Żonglowały oraz odgrywały scenki.

Uczyły się chodzić po linie.

Zbudowały oratorium z klocków.

Układały puzzle z wizerunkiem księdza oraz wykonywały sztuczki.

 

W trakcie przygotowywania włoskiej potrawy dzieci uczyły się słówek w tym języku.

 

Dzieci otrzymały obrazek z postacią świętego do domu.

 

Zobacz również...

Skip to content