Uczniowie SP 10 Laureatami IX edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi  laureatami  IX edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era „ Projekt z klasą”!
W dniu 1 marca br. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, przez przedstawiciela wydawnictwa panią Iwonę Poręba-Kozłowską oraz grantu
w wysokości 1 tys. zł.
Uczniowie klasy 3 gimnazjum  w ramach projektu wykonali 40 szmacianych lalek, reprezentujących dzieci pochodzące z różnych krajów świata. Każda lalka otrzymała swoje imię, charakterystyczny ubiór reprezentujący kraj oraz swoją historię. Uczniowie wręczyli swoje swoim chorym kolegom i koleżankom o swoich lalkach podczas pobytu w hospicjum.
Warto podkreślić, że  w projekcie wzięło udział ponad 20.000 uczniów, powstało  640 grup projektowych, wygrało tylko 50 zwycięskich zespołów. W województwie pomorskim nagrodzone zostały tylko 4 placówki: 2 w Pucku, 1 w Gdańsku oraz nasza placówka.
Opiekunem projektu była pani Dorota Gadomska.  Projekt nadzorowała p. Beata Kędzierska  oraz Joanna Kwiecińska- Szulc.

Zobacz również...

Skip to content