Uczniowie SP10 wchodzą w nowy rok szkolny muzycznym krokiem

13,14. 09. 2018r. uczniowie klas młodszych i starszych wzięli udział w koncercie muzycznym organizowanym pod Patronatem Burmistrza Miasta Rumi. Podczas koncertu  zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Muzycy zabrali nas w podróż przez różne gatunki muzyczne oraz epoki. Zagościła m.in. muzyka operowa, swingowa, jazzowa, a także muzyka XX wieku. Zabrzmiały m.in. takie przeboje, jak : słynna aria Torreadora z opery “Carmen” G.Bizeta, G.Gershwina “I got rhythm, fragmenty kantaty scenicznej “Carmina Burana” C.Orffa i wiele innych muzycznych niespodzianek.
Na scenie MOSIR-u w Rumi pojawi się również beatboxer, który połączył świat muzyki klasycznej z muzyką rozrywkową. Nie zabrakło również tańca, ponieważ gośćmi specjalnymi wydarzenia był rumski Zespół Tańca SPIN, który w tym roku obchodzi swoje 20-lecie pracy artystycznej.

Zobacz również...

Skip to content