Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Wakacje w tym roku rozpoczną się wcześniej – informacja MEN

Dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym. Zmieniamy przepisy odpowiadając na prośbę rodziców, uczniów i środowiska oświatowego.

Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia zmieniający termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Został on właśnie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.Zapisano w nim, że 19 czerwca br. będzie ostatnim dniem zajęć szkolnych, a uczniowie tego dnia odbiorą świadectwa.

Proponujemy, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca, w tym zakresie nie zmieni się nic. Wprowadzamy natomiast zasadę, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku.

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

W projekcie proponujemy, aby rozporządzenie weszło w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw.