VIII c czyta dzieciom

Uczniowie klasy VIII c przystąpili do wspólnego projektu „Książka nas łączy”  z ofertą czytania w klasie I a. Wybór padł na serię o Basi autorstwa Zofii Staneckiej.
Przygody Basi to seria książek dla dzieci o 5 letniej dziewczynce, jej rodzinie i przyjaciołach. Opowiada o prawdziwym życiu, problemach dzieci i rodziców.  Ósmoklasiści czytali dzieciom z podziałem na role, dbając by wszyscy brali udział w projekcie. Czasami pierwszaki odpowiadały na zadane pytania w trakcie czytania by sprawdzić ich uważne słuchanie. W projekt zaangażowali się wszyscy uczniowie.
Założeniem naszym było przede wszystkim zachęcenie młodszych kolegów do czytania książek. Cel został osiągnięty. Pierwszoklasiści poznali inne przygody Basi wypożyczając książki z biblioteki i omawiając je z wychowawcą, p. A. Bieniek.  Dzieci wykonały  piękne ilustracje do przeczytanych książek o Basi.

                                                                               Krystyna Baranowska

Zobacz również...

Skip to content