Warsztaty profilaktyki uzależnień

          W dniu 26 kwietnia klasa 7a wzięła udział w warsztatach, które odbyły się w Klubie Integracji Społecznej w Rumi. Uczestnicy spotkania poznali czynniki będące podłożem uzależnień oraz negatywny wpływ substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Warsztaty przeplatane były ciekawymi filmami ilustrującymi omawiane problemy i zachęcającymi do refleksji. Zostali również zapoznani z objawami uzależnienia, ale najciekawszą częścią warsztatów była możliwość wczucia się w reakcje osoby uzależnionej po spożyciu alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych dzięki specjalnym okularom.
Uczniowie dowiedzieli się, że czynnikami chroniącymi przed uleganiem uzależnieniom jest stabilna samoocena, rozwijanie swoich zainteresowań oraz dobre relacje z rodziną i rówieśnikami. W przypadku problemów trzeba dać sobie pomóc.

Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał upominek ufundowany przez Urząd Miasta.

Zobacz również...

Skip to content