Warsztaty w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. 

Uczniowie klas 1-3 w ramach lekcji języka kaszubskiego mieli okazję brać udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Piśmiennictwa I Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

  – 25 marca uczniowie klas 2-3 zdobili  jajka wielkanocne metodą decoupage pod okiem pani Pauliny Węsierskiej. Następnie wysłuchali i obejrzeli z uwagą prezentację multimedialną przygotowaną przez pana Romana Drzeżdżona o obrzędach i zwyczajach związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą na Kaszubach. Wycieczkę zakończyły zabawy w parku im. Aleksandra Majkowskiego przy pałacu Przebendowskich.
  – 28 marca do Wejherowa w to samo miejsce pojechali uczniowie klas pierwszych. Z panem Romanem zwiedzili  dostępne  komnaty Pałacu Przebendowskich i Keyserlingów .
Pani Weronika Korthals poprowadziła warsztaty muzyczne pt. ” Kaszubskie instrumenty obrzędowe” . Uczniowie mieli okazję zobaczyć, posłuchać i również zagrać na takich instrumentach jak  mrëczk, diôbelsczé skrzëpce, réńczôk.

Zobacz również...

Skip to content