Warsztaty zawodowe w Zespole Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni

31 stycznia uczniowie SP 10 klasy 8a oraz klasy 3b i 3c gimnazjum uczestniczyli w warsztatach zawodowych w Zespole Szkół Administarcyjno-Ekonomicznych w Gdyni. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z planowanymi kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2019/2020 oraz odbyli warsztaty edukacyjne ” Funkcjonowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej” w Firmie Symulacyjnej „Mariposa cosmetics” działającej w szkole. Podczas spotkania uczniowie- jako pracownicy firmy- wykonywali zadania i czynności biurowe w poszczególnych działach przedsiębiorstwa handlowego w zakresie:
– wystawiania dokumentów związanych z przeprowadzaniem transakcji zakupu i sprzedaży w dziale finansowo- księgowym;
– przygotowywania umów o pracę w dziale kadr;
– sporządzania ofert sprzedaży w dziale handlowym;
– projektowania folderów reklamowych w dziale marketingu.
Uczniowie byli zadowoleni z wizyty w Ekonomiku, szkoła bardzo się im podobała, część z nich deklarowała chęć kontynuowania nauki w tej szkole. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas rekrutacji.

Zobacz również...

Skip to content